Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Czy słodycze to dobry prezent?

Słodycze są pyszne, to każdy wie zaczynając od dziecka ku dorosłemu. Jednak czy słodycze to dobry prezent? Wiele osób na ten temat ma inne zdanie. Jedni rodzice zabraniają dzieciom słodyczy, bo sami nie jadają, bo szkodzą, a drudzy pozwalają, ale z umiarem. Są też rodzice, którzy pozwalają dzieciom jeść słodycze w dużej ilości, ale potem są tego konsekwencje.

Grudzień to taki chyba największy czas prezentów, ponieważ Mikołaj, Choinka niektórzy do tego urodziny. Dorośli myślą przygotowaniach do świąt, tradycjach i kosztach związanych z nimi, a dzieci o choince, śniegu i prezentach, które mogą otrzymać. 

Na naszym rynku prezentów jest mnóstwo, nie jest łatwo trafić na prezent, który będzie trafny w gust dziecka. Najczęściej jednak są to słodkości z jakimś upominkiem. Nam starszym jest łatwo odmówić zjedzeniu wszystkiego na raz, ale dzieciom ciężko. Takie podarunki ze słodkościami to przeważnie prezenty od Cioci, Wujka, Babci czy Dziadka, a więc tym bardziej trudno odmówić dziecku i powiedzieć "Nie jedz tego". Każdy rodzic inaczej wychowuje swoje dziecko i warto przed zakupem słodkości z supermarketu jako zestaw zapakowany, kupić coś w stylu zdrowych, ale słodkich produktów. Mogą to być żelki z witaminami, czy lizaki owocowe lub witaminowe, pyszną czekoladę z bakaliami czy orzechami. Wszystko w pojedynczych sztukach, a do tego jakiś drobiazg laleczkę, samochodzik, czy pluszak. Jest to wybór rozsądniejszy niż ten kosz ze słodkościami, który nie jest czymś zdrowym, lecz przeciwnie zmartwieniem dla rodziców.

Jednym słowem prezenty słodkie powinny być przemyślane i w rozsądnych ilościach kupione. Sami też możemy takie słodkości zapakować w ładną torebeczkę, woreczek czy koszyczek. W sklepach często też oferują pakowanie takich paczek za małą opłatą, kupionych produktów przez siebie na sklepie. 

Z doświadczenia wiem jednak, że w biegu świątecznych przygotowań mało kto tak robi, ponieważ szybciej jest sięgnąć na półkę i kupić niż gonić za pojedynczymi sztukami i je pakować. Jednak namawiam wszystkich, aby znaleźć troszkę czasu i kupować dzieciom rozsądne ilości słodyczy i wręczać prezenty rzeczowe.