Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Dlaczego dzieci uwielbiają żelki?

Żelki to zdecydowanie jedne z najpopularniejszych słodyczy zarówno wśród dzieci, jak i nastolatków. Skąd wzięła się jednak taka popularność i dlaczego właśnie te słodycze mają obecnie czas swojej świetności?

Nie bez znaczenia jest wybór, który obecnie posiadamy. Ze względu na to, że do Polski docierają najnowsze trendy, w sklepach pojawiają się nie tylko słodycze z całego świata, ale również są one po prostu bardzo wysokiej jakości. Warto zauważyć tutaj m.in. markę Haribo – jest ona niezwykle popularna w naszym kraju, gdyby jednak nie była u nas dostępna, możliwe, że same żelki również. Wiele osób, nie tylko tych najmłodszych, zaczynało swoją przygodę z żelami właśnie od klasycznych, popularnych na całym świecie Złotych Misiów.

Haribo oferuje też ogrom smaków i kształtów, na które mogą zdecydować się najmłodsi. To na pewno kolejny aspekt, który trzeba poruszyć – w przypadku żelków, również tych od innych producentów, mamy niewyobrażalną wręcz gamę smaków do wyboru. Dzięki temu niemal każdy może znaleźć żelki dla siebie. Mamy te kwaśne, te o smaku coli lub niezliczonej ilości owoców, bardzo słodkie lub wręcz przeciwnie. W przypadku innych słodyczy zazwyczaj ciężko doszukać się tam szerokiej gamy smaków. Mamy również różnorodne nadzienia, posypki i inne dodatki, które sprawiają, że żelki to ogromna paleta barw, smaków, kształtów i kolorów, która zostaje oddana do dyspozycji konsumentów.

Znaczenie działań marketingowych

W przypadku żelków na pewno duże znaczenie ma również marketing. Dociera do nas wiele reklam, które promują właśnie ten rodzaj słodyczy. Pojawiają się nowe marki, które chcą nas do siebie przekonać i zagarnąć swój „kawałek tortu” z tego naprawdę dużego rynku, jakim jest rynek żelków w Polsce. Same reklamy oczywiście idealnie trafiają do osób młodych (które oczywiście na ich działanie są zdecydowanie bardziej podatne).

Lifestyle i moda

Wcześniej wspomniane działania marketingowe miały wpływ m.in. na to, że żelki stały się w Polsce po prostu bardzo modne. Zauważmy, że jest to np. jeden z niewielu rodzajów słodyczy, który możemy kupić na wagę w niektórych sieciach kin – a wybór i w tym przypadku jest naprawdę ogromny. Firmy po prostu starają się wykorzystać to, że obecnie po prostu fajnie jest jeść żelki, zwłaszcza wśród osób młodych, mających kilkanaście lat.

Żelki wpisały się w lifestyle wielu osób. Może wynikać to z tego, że ich opakowania są raczej małe, łatwo zabrać je ze sobą, same słodycze również nie brudzą (jak np. batoniki, ciasta czy czekolady – zwłaszcza gdy temperatura rośnie) – to też aspekt nie bez znaczenia. Można nawet zastanowić się nad tym, czy za pomocą żelków młodzi ludzie nie chcą nawet wyrażać siebie? W końcu jest to możliwe dzięki temu, ze wybór jest naprawdę ogromny. „Zawsze kupuję tylko żelki z kwaśną posypką” – może brzmi to dość dziwnie, ale to sformułowanie jest „jakieś”, coś oznacza, wyróżnia konsumenta od innych – tych, którzy np. kupują tylko te słodkie żelki lub z nadzieniem truskawkowym. Żelki w tym przypadku mogą zarówno łączyć – jako słodycze, jak i również dzielić konsumentów na mniejsze grupy, fanów konkretnych smaków.

Popularność żelków sprawia natomiast, że sięga po nie coraz więcej młodych osób. Wynika to z faktu, że chcą one upodobnić się do swoich rówieśników. Skoro jedzenie żelków jest po prostu modne i fajne, to „jak też je kupię” – w końcu ktoś też chce być młody, fajny, jak reszta jego koleżanek czy kolegów ze szkoły, czy osiedla. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że jest to machina, która sama siebie napędza. Jak już wspomnieliśmy – dla wielu osób żelki to lifestyle, a młodzi ludzie często odgapiają styl życia od innych, zwłaszcza w dobie takich aplikacji, jak Instagram czy Snapchat.

Cena żelków

Oto kolejny aspekt, o którym zapomnieć nie możemy – chociaż żelki są naprawdę modne, to nie są to słodycze drogie. Oczywiście możemy decydować się na droższe marki – cześć zaliczy do nich np. Haribo – czy np. smaki, które do Polski sprowadzane są tylko z zagranicy, ponieważ oficjalnie nie są one dystrybuowane na nasz rynek.

Jeżeli jednak ktoś ma dość ograniczony budżet, może zdecydować się na produkty innych, tańszych marek, które również często oferują produkty smaczne i naprawdę dobrej jakości.

Zakup żelków w Internecie – czy ma to sens?

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak! W Internecie możemy liczyć nie tylko na niskie ceny, ale również olbrzymi wybór smaków, kształtów, kolorów. Jeżeli dobrze trafimy, do naszej dyspozycji zostaną oddane produkty, które bardzo ciężko kupić nawet w wielkopowierzchniowych hipermarketach. Do tego żelki mają długi czas przydatności do spożycia, dlatego można kupić ich więcej, na zapas.

Jeżeli poszukujecie żelków – koniecznie sprawdźcie ofertę hurtowni Kuri. Mają nie tylko znakomite ceny, ale również olbrzymi wybór tych słodyczy, dzięki czemu absolutnie każdy znajdzie tam propozycję dla siebie! Hurtownia Kuri oferuje produkty zarówno w ilości hurtowej, jak i dla klientów indywidualnych. W ofercie znajdują się opakowania sięgające nawet kilku kilogramów, jak i standardowe – takie, które możemy spotkać na co dzień w popularnych sklepach.