Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Jak kupować słodycze taniej? Poradnik.

​Wiele osób, zwłaszcza obecnie, decyduje się na oszczędzanie, niezależnie od produktów, które kupują. Z części z nich można nawet zrezygnować, jednak na pewno nie są to słodycze – w końcu nie powinniśmy odmawiać sobie zupełnie wszystkiego, zwłaszcza że słodycze możemy kupować w znacznie niższych cenach, niż większości może się wydawać, i dzisiaj podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Oto kilka rad, jak oszczędzać na słodyczach!

Kupowanie słodyczy przez Internet

To coraz popularniejsza metoda, zwłaszcza że kupowanie słodyczy online jest również wskazane w czasie epidemii koronawirusa. Wiele sklepów, jak Kuri, oferuje swoim klientom naprawdę znakomite ceny, zarówno na słodycze standardowe i powszechne, jak i te bardziej wyszukane czy oferowane przez marki premium. Nawet jeżeli konieczne będzie zapłacenie za dostawę, to już kilka niewielkich opakowań słodyczy jest już zakupem opłacalnym – pamiętajmy jednak, że wiele sklepów oferuje swoim klientom darmowe odstawy, jeżeli tylko zamówienie będzie odpowiednio duże.

Kupowanie słodyczy mniej znanych marek

Często mniej znana marka oznacza niższą cenę, jednak niekoniecznie jakość będzie znacznie odbiegać od tego, co oferują nam obecnie kupowane produkty. Możemy decydować się również na marki, które należą do wielu sklepów, jak Lidl czy Biedronka, gdzie w naprawdę niskich cenach możemy zdecydować się na naprawdę świetne słodycze, często odpowiadające innym, droższym produktom. W tym przypadku potrzebne będą eksperymenty, nie każdy produkt obecnie kupowany może udać nam się zastąpić, jednak nawet kilka takich przypadków to oszczędność na naprawdę długo. Zachęcamy do szukania słodyczy mniej znanych marek w również w Internecie!

Kupowanie słodyczy w promocyjnych cenach

Promocje i wyprzedaże tyczą się zarówno sklepów online, jak i stacjonarnych, do tego również tych tańszych marek – jak widać, poszczególne metody na oszczędzanie możemy bardzo skutecznie łączyć z innymi. Promocje oferowane są niemal przez wszystkie sklepy, a ich celem jest np. przyciągniecie klienta do danego punktu. W końcu rzadko zdarza się tak, by klient wyszedł jedynie z tymi produktami, które są przecenione, co oczywiście teoretycznie może się jednak zdarzyć.

Często jednak okazuje się, że słodycze, które kupujemy, w promocyjnych cenach są stosunkowo rzadko. Nic straconego! W takich przypadkach warto kupować słodycze w dużych ilościach. Wtedy, gdy promocja już się skończy, my nadal możemy jeść słodycze, które kupiliśmy naprawdę tanio. Gdy promocja się pojawia, znów możemy kupić danego produktu odpowiednio więcej, by zapas służył nam naprawdę długo. Część sklepów oferuje czasem nawet promocje 1+1, które w takich przypadkach są skrajnie atrakcyjne. Nie bójmy się kupić większej ilości słodyczy – z jednej strony będą nas one kusić, to fakt, jednak jest to naprawdę znakomity sposób na codzienne oszczędzanie.

Ciekawostka: chociaż dzisiejsza rady tyczą się słodyczy, niemal wszystkie z nich możecie zastosować w przypadku niemal wszystkich innych produktów!

Kupowanie słodyczy w dużych opakowaniach Oto kolejny sposób na oszczędzanie. Gdy kupujemy słodycze, decydujemy się na ich większe opakowania. Wyjątkiem są sytuacje, w których słodyczy, gdy już zostaną otworzone, na pewno stracą świeżość, lecz nie każdych to dotyczy. Fakty są takie, że małe opakowania zawsze są droższe od tych dużych, a decydując się na te drugie, uda nam się zaoszczędzić nawet do 25%!

Przygotuj słodycze samodzielnie

Oto propozycja dla tych, którzy nie boją się kuchennych eksperymentów. Możemy zdecydować się na samodzielne przygotowanie słodyczy. Nie mówimy tutaj jednak tylko o ciastkach lub innych wypiekach. W Internecie znajdziemy ogrom przepisów na inne produkty. Pamiętajmy, że jeżeli nie mamy doświadczenia, nie wszystko musi się od razu udać, potrzebny będzie też czas w dość sporej ilości, lecz jeżeli chcemy zaoszczędzić i jednocześnie jeść takie słodycze, na jakie zawsze mamy ochotę, przygotowanie ich samodzielnie będzie na pewno znakomitym rozwiązaniem. Do potrzebnych składników, podczas zakupów, zastosujcie wszystkie powyższe rady, wtedy zaoszczędzicie podwójnie!