Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Lentilki – cukierki, które powinien znać każdy!

Chociaż w ostatnich latach Lentilki nie były tak popularne, jak na początku XXI wieku, to obecnie wracają do naszych łask. To cukierki, którymi przez wiele lat objadały się całe pokolenie Polaków. Oczywiście wywodzą się one z Czech, gdzie powstały już w roku 1907 - oznacza to, że są one starsze od żelków. Pochodzą one konkretnie z miasta Holešov, gdzie ich produkcja trwa do dzisiaj!

Chociaż jesteśmy pewni, że nie sposób ich nie znać, warto wspomnieć, że Lentilki to cukierki, które wykonane są z czekolady pokrytej twardą, kolorową skorupką. W tym przypadku mamy do czynienia z prawdziwą prostotą, która jednak ma się świetnie, w końcu po ponad 100 latach swojego istnienia cukierni mają olbrzymią ilość swoich fanów, a wielu wraca do nich nie tylko ze względu na sentymenty i młodzieńcze wspomnienia, ale również z powodu ich smaku, który jest prosty, lecz wspaniały.

Na popularność i wspomniany już sentyment na pewno duży wpływ miały czasy PRL-u. To właśnie wtedy Lentilki były u nas naprawdę bardzo popularne. Nie zapominajmy, że w tamtych czasach dostęp do jakichkolwiek słodyczy nie był rzeczą ani prostą, ani oczywistą, stąd osoby, które pamiętają jeszcze tamte czasy, z łezką w oku wracają również do Lentilków. Nic dziwnego, że wiele osób do nich powraca, bowiem dla wielu osoby był to po prostu smak dzieciństwa.

Lentilki nie tylko świetnie smakują, ale również znakomicie wyglądają. W końcu ich różnorodne kolory można było znakomicie wykorzystywać i to też robiono w okresie PRL-u. Często to właśnie Lentilki służyły nam do dekoracji różnorodnych ciast i tortów, które były pieczone w tamtych czasach. Ważny był tutaj nie tylko ich wspaniały, czekoladowy smak, ale również ich wygląd, który sprawiał, że wypieki prezentowały się bardzo atrakcyjnie. Ich szerokie wykorzystywanie również sprawia, że kolejne osoby wracają do nich z powodów sentymentalnych.

Różne wersje cukierków Lentilki

Chociaż cukierki te kojarzą nam się z tylko jednym ich rodzajem, dodatkowo w klasycznym, znanym wielu niebieskim opakowaniem, to Lentilki przez wiele lat dorobiły się również innych wersji. Często pojawiały się one w wersjach specjalnych, dedykowanych na konkretne święta, gdzie zmianom ulegały również same opakowania. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że cukierki te powstały również w smakach owocowych, jednak nie są one tak popularne, jak ich czekoladowe odpowiedniki. Nie zdziwi nas również, jeżeli kolejne wersje będą pojawiać się w przyszłości. Oczywiście klasyczne Lentilki na pewno pozostaną z nami na długo, w końcu sięga po nie naprawdę ogrom klientów i to nie tylko w Polsce, to domyślamy się, że producent będzie starał się dotrzeć do młodszych klientów, którzy nie tylko nie czują tak dużego sentymentu do marki, lecz czasami oczekują również innych smaków. Z tego powodu nowe wersje Lentilków mogą powstawać - właśnie po to, by dostosować się do wymagań innych grup klientów.

Konkurencja dla Lentilków

Warto zauważyć, że słodycze te posiadają liczną konkurencję. Są to słodycze naprawdę proste, stąd tez nic dziwnego, że podobne produkty posiadają w swojej ofercie również inni producenci. Zaliczają się do nich np. cukierki M&M’s. Chociaż w naszym kraju do najpopularniejszych należą te z orzechem w środku, w specyficznym, żółtym i dobrze rozpoznawalnym przez klientów opakowaniu, nie można zapominać o cukierkach łudząco podobnych właśnie do Lentilków, bez orzechów, sprzedawanych w ciemniejszym, brązowym opakowaniu. I chociaż ze względu na markę to właśnie M&M’s mogą być popularniejsze wśród młodzieży, to wiele osób, poszukujących słodyczy na kształt Lentilków, wybiera właśnie je. Nie można zapomnieć w tym miejscu również o ich cenie – Lentilki nie uchodzą za słodycze drogie, stąd też wiele osób bez problemów może sobie na nie pozwolić.

Gdzie kupić Lentilki?

Chociaż bez problemu dostępne są one w wielu sklepach, zachęcamy do ich zakupu przez Internet – dzięki temu nie tylko znajdziemy je bez problemów, lecz będziemy mogli kupić je w najniższych cenach. W swojej ofercie posiada je hurtownia spożywcza Kuri – https://www.kuri.com.pl/draze,c47.html. Szeroka oferta i niskie koszty dostawy sprawiają, że Kuri jest idealnym miejscem do tego, by zdecydować się na kupowanie tam słodyczy, i to nie tylko Lentilków! Jeżeli poszukujemy innych czekolad, cukierków, żelków, pianek, wafli, ciastek oraz innych słodyczy, w tym również tych wykonywanych ręcznie, zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty sklepu. Dzięki temu uda nam się znaleźć topowe słodycze w znakomitych cenach. Wiele opcji dostawy sprawia, że każdy znajdzie wśród nich tę najbardziej odpowiednią dla siebie. W końcu nie bez powodu tak wielu Polaków decyduje się na zakup słodyczy przez internet, właśnie w sklepie Kuri.