Oryginał czy podróbka? Porównanie batonów!

Baton batonowi nierówny – czy jednak zawsze znana marka oznacza lepszą jakość? Na ile warto zaufać sprawdzonym producentom i co właściwie kryją w sobie popularne batony?

Marsa kontra Zayon! oraz TESCO crazy caramel
Jeżeli chodzi o kaloryczność, to starcie wygrywa (albo przegrywa, zależy, na czym nam... zależy) Zayon!. Zawiera on 469 kcal/100g, podczas gdy baton TESCO ma kaloryczność 460 kcal/100g, zaś Mars - 454 kcal/100g.
Nie mniej ważny jest oczywiście zapach – w przypadku marsa jest to ewidentnie prawdziwy zapach karmelu, Zayon! prawie nie pachnie (a jeśli już, to bardziej orzechami), zaś TESCO pachnie bardzo słabo i jest to raczej woń nugatu.
Wszystkie trzy batony wykazują podobną konsystencję i miękkość, jednak jeśli przyjrzymy się na barwę nugatu, widać, że w przypadku Zayon! jest on ewidentnie ciemniejszy. Zawartość nugatu, karmelu i czekolady jest bardzo podobna we wszystkich trzech przypadkach – jednak zapach sprawia, że Mars zdecydowanie bije konkurencję aromatem.

Bounty vs. TESCO cool coconut
Jakby na to nie patrzeć, produkt TESCO stanowi ewidentną podróbkę – nawet fale, mające z zasady imitować morską bryzę wokół kokosowej wyspy są podobne, choć mniej udane niż w Bounty.
Wygląd to jednak nie wszystko – jeśli powąchamy oba batoniki, okaże się, że produkt TESCO... przerósł oryginał. O ile Bounty jest prawie bezwonny, o tyle TESCO cool coconut rzeczywiście wyraźnie pachnie kokosem.
Ilość wiórków kokosowych jest porównywalna (Bounty ma ich o 1 proc. mniej), natomiast ciekawostką jest, że produkt TESCO ma znacznie smaczniejszą czekoladę.
Oba batoniki ważą po 57 g, jednak TESCO jest bardziej kaloryczny – zawiera 475 kcal w 100 gramach, podczas gdy Bounty – 469 kcal. W tym starciu podróbka pokonała więc oryginał i produkt TESCO wygrywa.

Snickers VS TESCO Nutty nougat caramel
Snickers w podwójnym opakowaniu (czyli 2 mini batoniki w środku) waży łącznie 61,2 g, natomiast baton TESCO jest w jednym kawałku i waży tylko 40g. Kaloryczność jest porównywalna – w przypadku Snickersa jest to 509 kcal/100g, a w przypadku Nutty nougat caramel - 503 kcal/100g. Produkt TESCO zawiera minimalnie więcej czekolady (ktoś z nas rozróżni jeden procent?), ale niestety, jest ona znacznie przesłodzona. Ilość karmelu również jest porównywalna, jednak ten w Snickersie jest zdecydowanie lepszej jakości. Karmel w Snickersie jest delikatny i ciągnący, zaś w batoniku TESCO przypomina raczej kamień. Starcie wygrywa więc w tym przypadku oryginał.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 688

E-mail: kontakt@foodandpeople.pl

Fakty i ciekawostki na temat najpopularniejszych słodyczy w Polsce i na świecie. Skąd się wzięły magiczne fasolki, od jaka dawna istnieje lizak Chupa Chups, skąd się wzięły M&M'sy - to wszystko i wiele innych na naszej stronie!