Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Oszczędzanie na słodyczach? To możliwe! Kliknij i zobacz, jak oszczędzać podczas kupowania słodyczy!

​Lubisz oszczędzać? W takim razie koniecznie powinieneś dowiedzieć się, jak oszczędzać na kupowaniu słodyczy! Jest to nie tylko możliwe, ale i naprawdę proste, a do tego wiele z poniższych pomysłów możesz ze sobą łączyć, dzięki czemu kupowanie słodyczy nawet o 50% taniej nie będzie dla Ciebie żadnym problemem!

Oto 5 pomysłów na to, jak oszczędzać na kupowaniu słodyczy.

1. Kupowanie w sklepach internetowych

Sklepy i hurtownie internetowe oferują nam ceny niższe, czasem naprawdę znacznie, od sklepów stacjonarnych. Tyczy się to zwłaszcza słodyczy zagranicznych czy trudno w Polsce dostępnych – one, nawet w z reguły tanich hipermarketach, mogą kosztować naprawdę wiele, podczas gdy w Internecie będziemy mogli kupić je nawet o kilkadziesiąt procent taniej!

Wiele sklepów oferuje nam też darmową dostawę, same słodycze mają również na tyle długi czas przydatności do spożycia, że bez problemu możemy kupić ich odpowiednio dużo – wszystko po to, aby dostawa (zapewne od określonej kwoty) faktycznie była darmowa.

2. Szukanie promocji i wyprzedaży

Wszystkie sklepy, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, oferują nam promocje. Czas znaleźć w nich nasze ulubione słodycze. Część z nich może być dostępna nawet w skrajnie niskich cenach, jeżeli tylko będziemy mieli odpowiednio dużo szczęścia. Dotyczy to zwłaszcza sklepów stacjonarnych, w tym marketów wielkopowierzchniowych, które w takich sposób chcą nas do siebie ściągnąć. Później najczęściej nie wychodzimy z nich z tylko przecenionymi produktami, dla sklepów więc jest to opłacalna inwestycja.

Pamiętajmy również, że niższe ceny mogą osiągać produkty, które opakowania zostały uszkodzone lub zbliża się ich termin przydatności do spożycia. W takim przypadku 50% ceny podstawowej jest bardzo często możliwie do uzyskania, a to już olbrzymia oszczędność!

3. Kupowanie dużych opakowań słodyczy

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że słodycze w mniejszych opakowaniach, jeżeli ich cenę przeliczymy np. na kilogramy danego produktu, potrafią być nawet o kilkadziesiąt procent droższe niż te same słodycze, lecz w opakowaniach dużych. Jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, powinniśmy kupować głównie słodycze w dużych opakowaniach. Będzie to problematyczne głównie wtedy, gdy słodycze, po otwarciu, mogą szybko tracić swoją świeżość. Jeżeli jednak danego produktu to nie dotyczy lub po prostu mamy w planach i tak zjeść je dość szybko – pamiętajmy, że zakup dużego opakowania słodyczy jest zawsze oszczędnością.

4. Kupowanie mniej znanych marek

Jeżeli kupujemy słodycze premium lub te, które należą do naprawdę znanych marek, wiemy, że nie jest to zbyt tanie. Zachęcamy więc do tego, by poszukać odpowiedników naszych ulubionych słodyczy, lecz właśnie wśród produktów tańszych, produkowanych przez mniej znane lub tańsze marki. Tyczy się to również produktów, które powstają z myślą tylko i wyłącznie o konkretnych sieciach sklepów, marketów czy dyskontów. W ich przypadku często w naprawdę bardzo dobrej cenie możemy otrzymać słodycze wysokiej jakości, bardzo podobne do tych, które tak bardzo lubimy. W wielu sklepach, zwłaszcza dyskontach, nie trafimy na konkretne produkty od znanych producentów, lecz na odpowiedniki ich oferty, lecz przygotowanej przez inną firmę a sprzedawane pod marką dedykowaną właśnie produktom konkretnego dyskontu.

Może zdarzyć się, że produkty te będą odbiegać od naszych oczekiwań, lecz metoda ta wymaga prób, które nie zawsze będą kończyły się powodzeniem. Jeżeli jednak uda nam się zaleźć produkty, które będą nam smakować, wtedy znaleźliśmy sposób na naprawdę dużą oszczędność i to przez długie lata!

5. Samodzielne przygotowywanie słodyczy

Najtrudniejsza z wszystkich metod, lecz to ona pozwala zaoszczędzić najwięcej i da nam najwięcej satysfakcji. Przygotujmy się więc na kuchenne eksperymenty – nie zawsze muszą udać się ona na początku, lecz pamiętajmy, że to właśnie jest droga do sukcesu.

Pamiętajcie również, że gdy będziecie kupować odpowiednie składniki do słodyczy, które będziecie samodzielnie przygotowywać, również możecie korzystać w powyższych rad. Promocje, sklepy internetowe, duże pakowania – dzięki temu również za składniki zapłacicie znacznie mniej. W przypadku takiego połączenia słodycze będą kosztowały naprawdę mało!