Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Prince Polo - Polska marka znana na całym świecie!

​Wielokrotnie spotykaliśmy się z opiniami i stwierdzeniami, iż Prince Polo jest zagraniczną marką. Cóż, prawda jest taka, że to Polska marka, a jej historia to prawie sto lat tworzenia dla nas wspaniałych batoników i wafelków. Co warto wiedzieć o Prince Polo i Olza S.A? Tego dowiecie się poniżej.

Początki nie były łatwe

Tuż po wojnie, czyli w 1955 roku Prince Polo zostało wprowadzone do sprzedaży. Nie był to łatwy czas dla firmy Olza, która musiała konkurować z poważnymi graczami na rynku. W momencie największej popularności wafelków, Prince Polo wykonało bardzo ważny krok - zastrzeżono znak towarowy, nazwę oraz składniki wafelków. Innymi słowy - do dzisiaj Prince Polo nie zmieniło swojej receptury i smakuje tak samo, jak w 1955 roku.

Polska marka na całym świecie!

Prince Polo znane jest obecnie na całym świecie, a najwięcej wafelków poza Polską produkują: Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Łotwa oraz Ukraina, czyli teoretycznie sąsiedzi Polski. Choć produkt występuje za granicą pod inną nazwą - smakuje tak samo, a ceny zakupu również są niemal identyczne.

Największy producent wafelków w Polsce

Olza S.A, producent wafelków Prince Polo cieszy się rosnącą popularnością. Choć momenty kryzysu i tej firmy nie ominęły, do dziś w niemal każdym sklepie możemy kupić ulubionego wafelka. Obecnie produkowane są dwa rodzaje: Prince Polo orzechowe oraz Prince Polo Classic. My pozostajemy przy klasyce i polecamy Classic!