Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Słodki prezent dla dziecka na urodziny

Jak wiemy, dzieci uwielbiają słodycze w różnej postaci. Niektórzy odganiają dzieci od tych słodyczy, bo szkodzą, a niektórzy dają tyle, ile zechcą. Są tego plusy i minusy. Jednak od czasu do czasu otrzymania upominku w postaci słodkości na jakąś okazję np. urodziny to moim zdaniem super pomysł. 

Powinniśmy jednak pamiętać, przy wyborze takich słodkości, aby nie przesadzić, bo Mama czy Tata mogą być źli. A dzieci jednak umiaru czasem nie znają w tym wypadku, ponieważ ten smak jest znany od urodzenia. Małemu nawet niemowlakowi dając słodycz, będzie chciał więcej, ale zup czy innych potraw, które może z biegiem czasu spożywać nie.
Cukier tak naprawdę spożywamy w wielu innych codziennych naszych potrawach, które dziecku podajemy na śniadanie, obiad czy kolację. 

Takim słodkim upominkiem dla dziecka na urodziny może być:
- czekolada
- bombonierka
- pudełko miś z cukiereczkami
- mały lub duży lizak
- piramidki i wieże ze słodyczami
- kosze z słodkościami
- akcesoria dla dziewczyn czy chłopców w postaci słodyczy
- i wiele innych różnych produktów, których na rynku naszym jest mnóstwo.

Wszystkie te słodkości można zakupić o różnych smakach, barwach i postaciach. Nasza wyobraźnia jest szeroka, a co dopiero dziecka. Warto więc zainwestować trochę i zachwycić pociechę czymś niesamowitym. Taka słodkość czasem zjadana jest od razu, a nie raz schowana na półkę do chwalenia się innym rówieśnikom. Trzeba jednak dobrze wybierać słodkości do danego wieku, ponieważ nie wszystkie dodatki są bezpieczne dla tych najmłodszych w różnych słodkościach. Warto wziąć pod uwagę przy wyborze ich ulubione postacie bajkowe dzieci, smaki lubiane przez dzieci czy nawet marzenia urodzinowe, które można ukazać w słodkościach. 

Mnie najbardziej się podobają produkty w kształtach jakiś bajkowych, które można potem wykorzystać w innych celach np. Bajkowy miś z cukierkami, po zjedzeniu wykorzystać jako skarbonka itp. W sklepach internetowych jest mnóstwo takich ofert, warto obejrzeć wszystkie i wybrać coś wyjątkowego dla pociechy na urodziny, aby zaspokoić marzenie, wzrok i smak. Przy tym nie przesadzić, aby rodzice źli nie byli.