Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Wyposażenie cukierni

Zanim przystąpimy do kompletowania wyposażenia naszej nowej cukierni, warto zrobić szczegółowy plan zakupów dostosowany do konkretnego lokalu i konkretnych oczekiwań naszych przyszłych klientów. Wiele też zależy od ilości środków jakimi dysponujemy i od tego czy chcemy kupić urządzenia nowe czy używane. Ta ostatnia opcja przekłada się na dość spore oszczędności, ale pamiętajmy o tym, że awaria, a w konsekwencji naprawa  tak niezbędnych  w działalności cukierni urządzeń jak specjalne piece czy lodówki, to bardzo duży wydatek, który może zaważyć na kondycji firmy.

Oto przykładowy spis podstawowego sprzętu potrzebnego do funkcjonowania cukierni 

– piec lub piece cukiernicze ( najczęściej konwekcyjne piece piekarsko-cukiernicze)

– meble kuchenne ze stali nierdzewnej takie jak regały, półki, stoły do pracy, stoły do zmywarek. Stoły ze zlewem, szafki wiszące, szafy, nadstawki, pojemniki na odpady, umywalki itp.

– lodówki, stoły chłodnicze, szafy i witryny chłodzące, zamrażarki, lady chłodnicze itp.

– naczynia kuchenne

– noże i deski gastronomiczne

– przybory kuchenne takie jak na przykład przybory dekoracyjne, przybory pomocnicze, termometry, wagi, łyżki cedzakowe, chochle, miarki itp.

– meble takie jak lady i regały do sprzedaży, stoliki i krzesła kawiarniane, ławki

– artykuły dekoracyjne

– naczynia i blachy (garnki, miski, patelnie blachy, formy, foremki, naczynia specjalistyczne, wiadra, sita, cedzaki, rondle – wszystko o zróżnicowanej wielkości)

– urządzenia do obróbki termicznej takie jak opiekacze, naleśnikarki, gofrownice, lampy grzewcze itp.

– zmywarki i akcesoria do nich

– zastawa stołowa i bufetowa

– miksery w tym specjalistyczne miksery planetarne

– akcesoria do przechowywania i transportowania żywności takie jak pakowarki próżniowe, pojemniki i torby  termoizolacyjne itp.

Oczywiście nie musimy, a nawet nie powinniśmy kupować od razu wszystkiego, trzeba wybrać  na początek urządzenia i meble całkowicie niezbędne do pracy, a w miarę rozwijania się biznesu i napływu gotówki można stopniowo dokupywać potrzebne urządzenia i akcesoria .