Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Żelki Haribo, czyli prawdziwy symbol!

​​Żelki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów słodyczy, niezależnie od grupy wiekowej czy szerokości geograficznej. Nie inaczej jest z żelkami Haribo, marką, która przez konsumentów rozpoznawana jest chyba na całym świecie! Sama firma HARIBO GmbH & Co. KG produkuje głównie żelki i pochodzi z Niemiec. Co ważne, nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że jej historia sięga roku 1920! Same żelki produkowane są od roku 1922.

Jak rozpoczęła się historia żelków Haribo?

Firma oraz marka została założona przez młodego Niemca, Hansa Riegela. Wcześniej, przez kilka lat, pracował on jako cukiernik, natomiast po I Wojnie Światowej postanowił on postawić na swój własny biznes. Założył go w swoim nowym domu. Jak można się domyślać – na początku produkcja była niezwykle skromna. Jednak rozwijała się ona z roku na rok a najlepsze efekty widać to obecnie! W roku 1922 rozpoczęła się produkcja tzw. złotych misiów. Do tej pory jest to najbardziej rozpoznawalny produkt firmy Haribo. Warto jednak podkreślić, że żelki obecnie przyjmują wszelakie kształty oraz kolory. Niezależnie od naszych upodobań – na pewno każdy z nas w szerokiej ofercie znajdzie coś dla siebie.

Jak powstają żelki?

Wszystko zaczyna się od projektu. Rysunek danego żelka, w zależności od tego, jak powstał, zostaje przeskanowany do komputera, gdzie tworzony jest jego projekt w 3D. Następną częścią procesu jest wykonanie, na podstawie wcześniejszego projektu, gipsowego modelu. Powstaje on oczywiście za pomocą specjalnej frezarki. Jest to wzór dla gipsowych stempli, które powstają w następnej kolejności. Za pomocą stempli wykonuje się odciski w specjalnych tacach, które następnie wypełniane są masa, z której powstają żelki. Same żelki obecnie najczęściej wykonywane są z żelatyny wieprzowej. Jak widać, proces ten nie jest krótki i zmieniał się on również na przestrzeni lat. Warto pamiętać, że wszystko swój początek miało w niewielkim, niemieckim domu!

Dlaczego Haribo są takie wyjątkowe?

Na samym początku nie możemy zapominać o tradycji, w końcu są już z nami niemal od 100 lat. I przez ten czas zmieniały się i ulepszały dla nas – konsumentów. Poszukując porównań żelków Haribo do innych, możemy trafić na kilka informacji, które ewidentnie tłumaczą skąd tak wielka popularność! Wielu konsumentów uważa, że żelki Haribo są po prostu smaczniejsze od konkurencji, trochę słodsze, do tego nie są twarde jak niektóre konkurencyjne produkty. Wyglądają również lepiej, chociażby misie – prezentują się perfekcyjnie, nie są w żaden sposób zdeformowane. Co więcej, firma stawia na szerokie grono odbiorców, co objawia się, chociażby faktem, że w przypadku krajów islamskich – żelatyna wieprzową zastępowana jest substytucyjnymi produktami, wszystko po to, aby każdy mógł cieszyć się smakiem żelków.

Co przygotowało dla nas Haribo?

Już na samym początku zachęcamy, aby każdy znalazł swój ulubiony smak! Warto eksperymentować, sprawdzać nowości, czy po prostu produkty, które do tej pory omijaliśmy. Kto wie, co przez przypadek mogło nam umknąć! A to wszystko dlatego, że obecnie oferta firmy Haribo jest niezwykle szeroka. W jej skład wchodzą również popularne w naszym kraju gumy rozpuszczalne Maoam, ale na nich dzisiaj nie będziemy się skupiać – samych żelków jest bowiem wystarczająco dużo! Tyczy się to oczywiście nie tylko poszczególnych smaków oferowanych produktów, ale również ich kształtów. Jeżeli ktoś chce samodzielnie, sprawdzić jak wiele ich jest – zapraszamy do sprawdzenia oferty, chociażby znanej internetowej hurtowni słodyczy Kuri.

Mamy do wyboru, chociażby żelki w kształcie kabli, buteleczek, smerfów, węży, serc, żab, truskawek (oraz innych owoców), pasków, dropsów, balonów oraz wiele, wiele więcej. Dzięki temu możemy dopasować kształt żelków, chociażby do tematyki imprezy – sprawdzi się to np. w przypadku specjalnych edycji dedykowanych na Halloween! W przypadku smaków możemy zdecydować się m.in. na żelki kwaśne, o smaku coca-coli, wszelakich owoców (chociażby wiśni czy truskawki) oraz wielu innych.

Żelki to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi słodycze. Nie inaczej będzie w przypadku imprez czy spotkań. Każdego, kto chce zakupić żelki w naprawdę dobrej cenie, zapraszamy na stronę Kuri.com.pl – gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni!