Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Historia powstania cukierków M&M’s

Od czasu ich wprowadzenia w 1941 roku, M & M’s stały się kultowym amerykańskim cukierkiem. M & M's to skrót od nazwisk ich twórców, Forresta Marsa i Bruce’a Murrie. Przez dziesięciolecia konsumenci mogli wybierać między czekoladowymi i orzechowymi M & M, ale w latach 90. XX wieku Mars Incorporated wprowadził szereg specjalnych smaków. W 1998 roku M & M stały się "oficjalnymi cukierkami Millennium", ponieważ symbol MM to po prostu rzymska cyfra 2000. Według Marsa każdego dnia produkuje się około 400 milionów M & M's!

Początki M&M’s

Mars Incorporated rozpoczął produkcję czekoladowych cukierków M & M podczas II wojny światowej. Pierwotnie sprzedawane były w małych, cylindrycznych rurkach. Torebki w kolorze głębokiego czekoladowego brązu został wprowadzone w 1948 roku i pozostają takie do dzisiaj. Cukierki nie od samego początku „pieczętowane” były słynnym „m”. Pomysł ten został wdrożony dopiero w 1950 roku, kiedy torebka M&M’sów kosztowała zaledwie 5 centów. W 1954 roku, który był znaczącym rokiem w historii cukierków, wprowadzono pewne innowacje reklamowe. To wówczas pojawił się słynny slogan reklamowy „Rozpuszcza się w Twoich ustach, a nie w dłoni”. Mars zaprezentował również popularne animowane postaci M & M w reklamach telewizyjnych.

Kolory cukierków

W 1960 roku M & M’sy dostępne były w kolorze żółtym, zielonym i czerwonym. Kolor pomarańczowy został dodany w 1976 roku. Mars stworzył kampanię marketingową, aby dodać zupełnie nowe kolory w 1995 roku. Konsumentów zaproszono do głosowania na swój ulubiony kolor cukierków. Zwycięzcą został niebieski. Kolejne "wybory" w 2002 roku dodały do miksu fiolet. Potem powstawały już M&M’sy w zupełnie niestandardowych odcieniach. Dziś dostępny jest każdy możliwy kolor popularnych cukierków. Na M&M’sach można umieścić również specjalne wzory. Pojawiają się także sezonowe barwy cukierków np. miks kolorów czerwonego i zielonego na Boże Narodzenie czy pastele na Wielkanoc.

Cukierki M&M’s zdobywają świat

Mars rozpoczął sprzedaż M & M's w wielu krajach w 1980 roku. Kultowy amerykański produkt trafił między innymi do Japonii, Hongkongu, Francji i Niemiec. W 1982 roku astronauci po raz pierwszy zabrali je w kosmos, co okazało się fantastycznym chwytem marketingowym.

Edycje specjalne

Do czasu debiutu M & M's Minis w 1996 roku, cukierki dostępne były w jednym rozmiarze. Minis były pakowane w małe rurki, przypominające oryginalne opakowanie. Trzy lata później Mars wypuścił Crispy M & M's, pierwszy nowy smak od czasu wprowadzenia Peanut M & M's 45 lat wcześniej. Inne smaki obejmują dzisiaj między innymi migdał, ciemną czekoladę i masło orzechowe. Linia M & M's Premiums, wprowadzona w 2009 roku, oferuje specjalne M&M’sy dla smakoszy. Kupić można np. cukierki migdałowe, malinowe, o smaku miętowej czekolady i mocha. Innowacje pojawiają się, co kilka lat.

Kultowe postaci M & M’s

Animowane postaci M & M zaczęły żyć własnym życiem. Mars wprowadził Green w 1997 roku, jako pierwszą animowana postać kobiecą. Pomarańczowy, paranoiczny chrupiący M & M, dołączył do gangu w 1999 roku. Czerwony i żółty nadal są najpopularniejszymi postaciami i pojawiają się w wielu reklamach, łącznie z wakacyjnym klasykiem, w którym para spotyka Mikołaja. Dziś specjalna gra online umożliwia tworzenie własnych postaci M & M.