Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Jak tanio kupować słodycze?

Słodycze niekoniecznie należą do najdroższych produktów, które na co dzień kupujemy w sklepach. W wielu przypadkach jednak również na nich chcielibyśmy po prostu zaoszczędzić, jeżeli tylko jest taka możliwość. Możliwe jest w końcu, że albo my, albo całą nasza rodzina lubi jest tak bardzo, że wydajemy na nie naprawdę całkiem sporo. Jak więc wydawać na słodycze mniej?

Promocje

To chyba najprostsza z metod. Kupujemy te słodycze, które znajdują się aktualnie na promocji. Często w taki sposób bez problemu uda nam się zaoszczędzić nawet około 20% od ceny podstawowej, niektóre markety oferują czasem nawet promocje 1 + 1, gdzie drugą sztukę otrzymujemy gratis! To naprawdę znakomita metoda na oszczędzanie, w praktyce ma ona jednak jeden problem – w takim przypadku decydujemy się na te słodycze, które są przecenione, a to często tylko fragment naszej oferty.

Zakupy na zapas

Chociaż słodycze lubią kusić, warto zdecydować się również na zakupy na zapas. W takim przypadku warto korzystać również z promocji, o których wspomnieliśmy – jeżeli lubimy dany rodzaj słodyczy i jest on akurat na promocji, kupmy go po prostu dużo. Wtedy zaoszczędzimy więcej, bowiem promocja skończy się pewnie szybko, my natomiast będziemy posiadać zapas słodyczy, które kupiliśmy w naprawdę niskich cenach.

Słodycze mniej popularnych marek

To naprawdę znakomity sposób na to, jak oszczędzić. Jeżeli tylko dobrze poszukamy, okaże się, że mamy szansę kupować znakomitej jakości słodycze, które naprawdę będą nam smakować. Nie muszą to być jednak słodycze najpopularniejszy, znanych i przez to niekoniecznie najtańszych marek. Jeżeli chcemy na słodyczach oszczędzić, w takim przypadku powinniśmy decydować się na mniej znane marki czy produkty, które zostały przygotowane dla konkretnego marketu – Lidl, Biedronka, Auchan czy wielu innych. Często są to słodycze naprawdę dobre, jednak znacznie tańsze niż ich markowe odpowiedniki. Warto eksperymentować, sprawdzać produkty, których nigdy nie jedliśmy - może się bowiem okazać, że trafimy na produkt o takich samych walorach smakowych, jednak standardowo tańsze o nawet kilkadziesiąt procent!

Zakupy przez Internet

To naprawdę znakomita opcja na oszczędzanie. Kupowanie słodyczy przez Internet sprawia, że możemy je standardowo dostać w cenie niższej nawet o kilkadziesiąt procent. W tym przypadku musimy zdecydować się na koszty dostawy, ale niektóre sklepy, w przypadku zakupów za odpowiednią kwotę, oferują ją zupełnie za darmo.

Zakupy przez Internet sprawdzą się w dwóch różnych przypadkach. Jeżeli kupujemy słodycze standardowe, dostępne w naszych sklepach stacjonarnych, ceny będą niższe, chociaż różnica może nie być spektakularna. Pamiętajmy jednak, że i w tym przypadku możemy decydować się i na promocje w sklepach internetowych czy zakup słodyczy przez Internet, jednak tych mniej znanych marek, przez co oszczędzimy jeszcze więcej.

Jeżeli jednak lubimy słodycze niestandardowe, sprowadzone zza granicy i oficjalnie niedostępne w Polsce (idealnym przykładem są np. Reese's) – wtedy dzięki zakupom internetowym uda nam się zaoszczędzić znacznie więcej. W takich przypadkach bowiem różnice cenowe pomiędzy sklepami internetowymi a sklepami stacjonarnymi są naprawdę duże, nawet jeżeli te drugie to sklepy wielkopowierzchniowe, gdzie ceny z założenia są niskie lub bardzo niskie.

Samodzielna produkcja

To propozycja do osób, które lubią piec lub po prostu spędzać czas w kuchni. Nie musicie bowiem kupować gotowych słodyczy – możecie stworzyć je sami. Pamiętajcie jednak, że to proces, który trwa, a efekt niekoniecznie nas zadowoli, jeżeli robimy coś po raz pierwszy. Faktem jest jednak, że możemy zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy na samodzielnym tworzeniu słodyczy, do tego nasza satysfakcja z efektu również powinni być brana pod uwagę. A gdy słodycze się udadzą, na pewno będzie ona wręcz nieziemska!