Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Jakie słodycze dla dziecka do szkoły? Pałeczki jogurtowe!

​Wszyscy dobrze wiemy, jak karmi się na szkolnych stołówkach. Choć nie powinniśmy się przyczepiać do zup i dań głównych (choć możemy ...), to na pewno przyczepimy się do słodyczy, które w dziecięcej diecie mają spore znaczenie, a każde dziecko powinno jadać tylko dedykowane jemu zachowaniu słodkości.

Zrezygnuj ze szkolnych słodkości! Nie płać za to!

Szkoły podstawowe pobierają opłaty za bufet na który składa się, oprócz posiłków - również deser. Może to być oczywiście jogurt, lecz zazwyczaj kończy się na produktach, które nie powinny się znaleźć w jadłospisie dziecka. Naszym zdaniem nie warto płacić za desery, które nie będą dedykowane. Dziecko może się po nich zachowywać agresywnie, bo nagromadzenie "złego" cukru zawsze powoduje zmiany w zachowaniu.

Pałeczki jogurtowe nie szkodzą i są zdrowe

Pałeczki na bazie wafla oraz jogurtu są nie tylko bardzo dobre, ale też pro zdrowotne. Jedno opakowanie zamówione w sieci może kosztować do 15 złotych. Starczy na kilka dni podjadania, a zdaniem ekspertów od żywienia nic tak nie pobudza receptorów mózgu do nauki jak składniki zawarte w jogurcie. Ponadto dziecko dostarczy organizmowi odpowiedniej ilości zdrowych kalorii, a nie zwykłego cukru, którego w diecie dziecka nie powinno być wiele.

Pałeczki jogurtowe są tak dobre, że nawet rodzice lubią je podjadać. Co o nich sądzicie? Piszcie pod tematem!