Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Kultowe wafelki czekoladowe Prince Polo

​Wafle czekoladowe są niezwykle popularne w naszym kraju. Pomimo upływających lat, przy kasach sklepowych cały czas kuszą nas podczas każdych zakupów. Jednymi z najpopularniejszych z nich są oczywiście wafelki Prince Polo, kojarzone przez zdecydowaną większość mieszkańców naszego kraju.

Sama popularność wafelków pozostała jeszcze po czasach PRL-u, były one wtedy u jej szczytu. Nie dość, że były relatywnie łatwo dostępne i produkowane przez wiele lokalnych zakładów, to były wykorzystywane podczas domowego przygotowywania np. ciast.

Wafelki Prince Polo mają niezwykle długą historię, sięgającą roku 1955. To właśnie wtedy wystartowała ich produkcja, w zakładach OLZA SA w Cieszynie. Sam wafelek Prince Polo składa się z czterech warstw wafla, połączonych w środku słodkim kremem, całość natomiast przykryta jest pyszną czekoladą. W takiej niezmiennej formie obecny jest w naszych domach do dzisiaj, nie można jednak zapominać, że w międzyczasie powstawały inne wariacje smakowe wafli Prince Polo, jak np. mleczna czy orzechowa, które równie skutecznie skradły serca wielu Polaków.

Światowa popularność

Chociaż powstały w Polsce, marka znana i lubiana jest nie tylko w naszym kraju. Pod nazwami dostosowanymi pod konkretne rynki, wafelki są dostępne m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Łotwie, Ukrainie, Liwie oraz na Malcie.

Jest jednak jeszcze jeden, wyjątkowy kraj, w którym to właśnie Prince Polo zajmuje prawdziwie wyjątkową pozycję. Mowa o … Islandii! Dla wielu osób może być to zaskoczenie, jednak wafelki Prince Polo są tam popularne od bardzo wielu lat. Najlepiej podkreśla to stwierdzenie, które wygłosił prezydent Islandii Ólafur Ragnar Grímsson, gdy przybył do naszego kraju: „Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo”.

Jak do tego doszło? W XX wieku importowaliśmy z Islandii śledzie, natomiast Islandczycy importowali od nas właśnie wafle Prince Polo! Można nawet spotkać się ze stwierdzeniem, że w tamtych czasach przeciętny Islandczyk zjadał rocznie nawet kilka kilogramów Prince Polo. Niestety, nie udało nam dotrzeć się do źródeł, aby potwierdzić tę statystykę, jednak jeżeli jest prawdziwa – nie można nie uznać jej za imponującą!

Sama marka chętnie wykorzystywała to, że jej popularność na Islandii jest tak duża. Widać to m.in. w reklamach i działaniach marketingowych, które były prowadzone. Jednym z nich jest seria reklam z Islandczykiem Gunnarem, który po tym, jak dowiedział się, że Prince Polo pochodzi z Polski, postanowił wyruszyć do naszego kraju.

Pierwszy ze spotów reklamowych możecie zobaczyć pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=jofc4nqHur4.

Wafelki – czemu są takie popularne?

Niezależnie o tego, czy sięgamy po Prince Polo, czy wafelki lub słodycze innego rodzaju – robimy to często, czasem nawet bez zastanowienia. Czemu więc słodyczy cały czas są takie popularne i czemu nie możemy się im oprzeć?

W przypadku Prince Polo możemy mówić o tym, że kiedyś były towarem znacznie bardziej luksusowym, niż dzisiaj. Jeżeli ktoś pamięta je właśnie z czasów PRL-u – dostępność słodyczy była na tyle ograniczona, że wafel Prince Polo był czymś naprawdę wyjątkowym, zwłaszcza dla tych najmłodszych. Kiedy więc teraz już jako osoby dorosłe, cały czas widzą je na półkach swoich sklepów – czemu nie mają sobie na nie pozwolić, skoro już dawno nie dotyczą ich dawne ograniczenia?

Same słodycze często sami staramy się postrzegać jako swoistą nagrodę – kiedy chcemy świętować codzienne, małe sukcesy, zakup słodyczy z tego powodu jest idealnym rozwiązaniem. Nie jest ani zbyt kosztowne, ani przesadzone, jednak każdemu z nas po prostu dostarczy ogromu radości.

Czekolada – źródło endorfin

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jedzenie czekolady, która jest zawarta nie tylko w Prince Polo, ale również w innych wafelkach czy batonach, faktycznie sprawia, że stajemy się szczęśliwsi. Wszystko to jest zasługa endorfin i serotoniny, które uwalniane są w naszym organizmie właśnie po tym, gdy zjemy nawet niewielką ilość czekolady. Nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na słodycze właśnie wtedy, gdy ich samopoczucie nie zależy do najlepszych – w końcu jest to faktycznie skuteczne rozwiązanie!

Słodycze – gdzie je kupować?

Pomimo tego, że wiele osób kupuje słodycze wręcz instynktownie, spora część z nas woli mieć nad tym kontrolę. Idealnym rozwiązaniem będą zakupy przez Internet – dokładnie zaplanujemy to, co chcemy kupić, a po dostawie zaplanujemy, na jak długo powinien wystarczyć nam ten zapas. Dzięki temu nie tylko będziemy mieli swoje ulubione słodycze, ale również będziemy kontrolowali ich spożywanie, aby nie przesadzić.

Jeżeli chcecie zakupić słodycze przez Internet, zachęcamy do sprawdzenie internetowej hurtowni Kuri – znajdziecie tam nie tylko wspominane wafelki Prince Polo, ale również ogromną ilość innych, znakomitych słodyczy, oczywiście zawsze w bardzo korzystnych, hurtowych cenach – nawet w przypadku, gdy decydujecie się na tylko kilka opakowań!