Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Najwięksi producenci słodyczy na świecie

Słodycze to niezły biznes, który wielu firmom przynosi miliardowe zyski. Rynek słodyczy z pewnością należy do rynków z ogromnym potencjałem. Ciągły wzrost sprzedaży, nowe marki, limitowane linie produktów i nieustanna konkurencja. Oto, czym charakteryzuje się „słodki” rynek. Stworzyliśmy ranking siedmiu największych producentów słodyczy. To korporacje, które w branży cukierniczej nie mają sobie równych.

Numer 1: Mars

Palmę pierwszeństwa dzierży zdecydowanie Mars, który w Polsce znany jest z produkcji batoników o tej samej nazwie oraz batoników Snickers, Bounty i Milky Way. To Mars stworzył popularne na całym świecie czekoladowe draże M&M’s. Firma powstała w Stanach Zjednoczonych, a jej początki sięgają aż 1911 roku. Pierwsza fabryka Marsa w naszym kraju powstała w 1992 roku w Sochaczewie.

Numer 2: Mondelez

Drugie miejsce w naszym rankingu należy do Mondelez, międzynarodowego przedsiębiorstwa, które powstało w 1903 roku. Jego pierwotna nazwa brzmiała Kraft Food (od nazwiska założyciela Jamesa Krafta). Co ciekawe, przez kilka miesięcy do koncernu należała grupa Cadbury, a wraz z nią polska marka E.Wedel.

Numer 3: Ferrero Group

Kolejną pozycję zajmuje Ferrero Group to włoski producent markowych wyrobów czekoladowych i cukierniczych, a także trzecia, co do wielkości firma produkująca wyroby czekoladowe i cukiernicze na świecie. Firma została założona w 1946 roku w mieście Alba, we włoskim Piemoncie, przez Pietro Ferrero, drobnego cukiernika. To on stworzył słynną Nutellę dodając do niej orzechy laskowe, aby zaoszczędzić na czekoladzie.

Numer 4: Meiji Seika

Meiji Seika to japońska firma, działająca od roku 1979 i produkująca przekąski. Znana jest z szerokiej gamy produktów, w tym Hello Panda oraz Yan Yan.

Numer 5:Nestle

Jest jednym z największych przedsiębiorstw spożywczych na świecie. Nestle znane jest z produkcji nie tylko słodyczy, ale i odżywek dziecięcych, kawy rozpuszczalnej, lodów, a nawet wody mineralnej. Do najbardziej znanych marek, których właścicielem jest firma Nestle należą między innymi kawa rozpuszczalna Nescafé oraz kakao Nesquik, płatki Corn Flakes oraz Chocapic, Cheerios i Kangus, Czekolada Aero ibatony Kit Kat.

Numer 6: Hershey’s

Szóste miejsce naszego rankingu zarezerwowane jest dla Hershey’s. Znana od kwietnia 2005 roku, jako Hershey Foods Corporation i powszechnie zwana Hershey's , jest amerykańską firmą i jednym z największych producentów czekolady na świecie. Produkuje również wypieki, takie jak ciastka. Jej główna siedziba zlokalizowana jest się w Hershey w Pensylwanii , gdzie znajduje się Hershey's Chocolate World.

Numer 7: Pladis

To globalna firma produkująca wyroby cukiernicze, czekoladowe i cukiernicze, należąca do Yıldız Holding , największej firmy spożywczej w regionie CEEMEA (Europy Środkowej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki). Firma Pladis została założona w styczniu 2016 roku, kiedy Yıldız Holding połączyła firmy United Biscuits, Ulker , Godiva Chocolatier i DeMet's Candy Company w jedną międzynarodową firmę. Pladis działa we wszystkich pięciu podstawowych kategoriach na rynku słodyczy, produkując czekolady, herbatniki, ciasta, słodycze i gumy.