Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Rodzaje żelek – co warto wiedzieć o tych słodyczach?

​Chociaż powstały naprawdę dawno temu, bo w pierwszych lata wieku XX, żelki obecnie cały czas są niezwykle popularne. W ciągu kilku ostatnich lat ich sprzedaż znacznie wzrosła, a wiele nowych grup klientów otworzyło się właśnie na ten rodzaj słodyczy. Co takiego ich do tego przekonało i jakie właściwie rodzaje żelków są dostępne na naszym rynku? Po te informacje, i znacznie więcej, zapraszamy do dalszej części naszego artykułu.

Chociaż na rynku z roku na rok pojawiają się nie tylko nowe rodzaje żelków, ale również nowi producenci i nowe marki, to zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, klienci mają słabość do prawdziwej klasyki (chociaż niekoniecznie twierdzimy, że jest to świadome). Mowa oczywiście o tak wielkiej popularności marki Haribo – jest ona prawdziwym symbolem żelków. To zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna i najchętniej kupowana marka tych słodyczy na całym świecie. Zapewne niewiele osób, nawet tych, którzy na co dzień za żelkami nie przepadają, nie jadło nigdy tradycyjnych Złotych Misiów, najbardziej popularnych z całej gamy produktów Haribo.

I to właśnie Złote Misie stały się kolejnym symbolem – wiele osób, gdy słyszy słowo „żelki”, widzi oczami wyobraźni właśnie tradycyjnego, złotego misia. Wiele marek po Haribo również produkowało te słodycze w kształcie tego popularnego zwierzaka, warto jednak zdawać sobie sprawę, że świat żelków jest znacznie bardziej rozbudowany i naprawdę warto go poznać!

Różne kształty

Jak już wspominaliśmy, misie to nie wszystko. Kształty żelków są naprawdę niesamowite i możemy poszukiwać na sklepowych półkach najróżniejszych z nich. Oczywiście popularne są również inne zwierzęta, jak np. żaby czy sowy.

Żelki często występują też w kształcie konkretnych słodyczy. Idąc jeszcze dalej, możemy spotkać się z tak popularnymi formami butelek Coca-Coli. Nie można też zapominać o żelkach naprawdę pokaźnych, w kształcie np. długi płatów, które są tak uwielbiane przez dzieci.

W tym przypadku naprawdę trudno szukać ograniczeń. W sklepach takich jak np. Kuri możemy odnaleźć żelki w kształcie burgerów, sadzonych jajek czy zębów wampirów. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych pomysłów, z chęcią też tworzą oferty tematyczne, jak np. wspominane zęby wampirów, które idealnie wpasują się w klimat imprezy Halloween. Podobnych rozwiązań można spodziewać się np. na Święta Bożego Narodzenia.

Nowe kształty żelków mają zachęcić klientów do sprawdzenia czegoś nowego – rynek jest jednak tak bardzo nasycony, że obecnie prawdziwe zainteresowanie wzbudzają jedynie wyjątkowe, czasem kontrowersyjne, pomysły i koncepcje.

Smaki żelków

Jeżeli ciężko szukać ograniczeń w przypadku kształtów, to tutaj będzie to jeszcze trudniejsze. Producenci i w tym przypadku starają się prześcigać nawzajem, oferując klientom coraz bardziej niesamowite połączenia smakowe. Czy jest to zawsze słuszna strategia? Ciężko stwierdzić, jednak nie można zapominać o tym, że popularność wspomnianych już wcześniej Złotych Misiów oznacza, że wiele osób cały czas chętnie wraca do klasycznych smaków, a nie cały czas poszukuje zaskakujących nowości.

Kiedy mówimy o smakach, ciężko byłoby wymienić wszystkie owoce, które były inspiracją dla twórców, jednak na pewno trzeba wspomnieć o kwaśnych żelkach – specyficznym ich rodzaju, który ma wielu fanów na całym świecie. Kwaśna posypka cały czas jest niezwykle popularna, podobnie jak soki w żelkach, które występują m.in. w części produktów marki Haribo. I w tym przypadku jednak ciężko byłoby wymienić wszystkie dostępne smaki.

Świat żelków, jak widać, jest naprawdę ogromny. Jeżeli chcecie go lepiej poznać lub szukacie miejsca, gdzie możecie uzupełniać swoje zapasy, liczyć jednocześnie na szeroki wybór i atrakcyjne ceny, zapraszamy do zapoznania się z ofertą internetowej hurtowi słodyczy Kuri.com.pl – mają oni w swojej ofercie setki rodzajów żelków (oraz innych słodyczy!), dzięki czemu każdy klient na pewno będzie zadowolony i znajdzie tam sporo słodyczy idealnych dla niego!