Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Słodkości na urodziny dziadków

Słodkości są powszechnie znane jako upominki do życzeń w różne okazje, nawet w urodziny dziadków. Każdy z nas lubi coś słodkiego w różnej postaci zjeść na deser lub jak nam się chce. Kupuje się je też na daną imprezę jako poczęstunek.

Takie różnorodne słodkości można teraz kupić wszędzie. Każdy sklep oferuje bogaty wybór w tych produktach. Jedne są tańsze, drugie droższe, ale podobnie smakują. Nawet osoby bardzo wymagające znajdą coś dla Siebie, ponieważ wiele produktów czekoladowych robi się teraz nawet na specjalne zamówienie na różne okazje.

Cukiernie szaleją z nowościami takich słodkości, zwłaszcza jeżeli chodzi o przygotowanie przyjęcia. Urodziny kojarzą się z Tortem, ciastami, deserami czy sałatkami. Warto tutaj wykwitnie udekorować stół różnymi smakołykami. Torty kupujemy już nie tylko okrągłe, ale też kwadratowe, prostokątne, trójkątne i wiele innych figur różnych. Każdy z piękną dedykacją i ozdobami. Wydaje mi się, że warto wybierać pod gust dziadków smaki i dekorację, bo są to ludzie starsi, aby nie przesadzić.

Ja co roku taki tort na urodziny wręczam jako słodki prezent. Jednocześnie jest to taki dar z roku na rok, że ktoś pamięta o tych następnych i następnych skończonych latach Babci i Dziadka. Nie ukrywam, że z biegiem lat, ta większa liczba lat to wyzwanie dla nich, ale każdy by chciał doczekać pięknej starości. Pamięć o Babci i Dziadka to fajna sprawa. Jednak nie każdy pamięta o tym dniu urodzinowym, czy nawet słynnym dniu Babci i Dziadka 21 i 22 stycznia każdego roku. A warto, bo my też kiedyś będziemy starsi i też byśmy chcieli, aby o nas pamiętano w takich dniach.

Wręczenie drobnego upominku, nawet słodkiego umili na pewno im życie codzienne. Na takie słodkości nie trzeba wydawać majątku. Pyszne czekoladki, bombonierka, czekolada nie kosztują wiele, a jednak gest jest.

Coraz więcej firm oferuje specjalne ciasteczka, babeczki, czekoladki z dedykacją dla Dziadków i piękną dekoracją. Nie raz babcia czy Dziadek nie chcą zjeść takich pięknych słodkości, bo tak atrakcyjnie wyglądają. Niestety każde słodkości mają datę ważności i trzeba je zjeść ze smakiem.