Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Słodycze XXI wieku - spray owocowy i lizaki 3D

Rynek słodyczy cały czas przeżywa ogromny rozwój. Jest niezwykle chłonny i przynosi wielu znanym markom miliardowe zyski. Nie da się jednak ukryć, że konkurencja jest na nim ogromna. Producenci robią, zatem wszystko, co w ich mocy, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Proponują klientom coraz bardziej nietypowe i oryginalne słodycze. Chodzi o to, aby zaskoczyć konsumentów czymś zupełnie nowym i przyciągnąć ich w ten sposób do swojej marki. W internetowej hurtowni spożywczej Okuri bez trudu znajdziemy słodycze dziwne, zaskakujące oraz fascynujące swoim wyglądem i smakiem. 

Niezwykłe lizaki

Już dawno minęły czasy, kiedy lizaki przyjmowały jedynie kulisty lub okrągły kształt. Dzisiejsze lizaki są nie tylko nietypowe pod względem nowych smaków i oryginalnych kształtów, ale również wielofunkcyjne. Najprostszym przykładem, który znajdziemy w sklepie Okuri są specjalne lizaki mazaki. Na jednym końcu patyczka umieszczany jest słodki smakołyk, na drugim zaś znajduje się kolorowy mazak. Możemy, zatem jednocześnie delektować się smakiem lizaka oraz pisać lub rysować. Dla dzieciaków to ogromna frajda. 

To z myślą o najmłodszych powstają też lizaki gwizdki. Lizak osadzony jest na kolorowym gwizdku. Po zjedzeniu smakołyku, dzieciaki mogą wykorzystać gwizdek do zabawy. Nie brakuje również lizaków o kształtach postaci z ulubionych bajek. To one na sklepowych półkach ze słodyczami najbardziej przykuwają wzrok maluchów 

Atrakcyjne dla dzieci są również lizaki w płynie. W plastikowej buteleczce z ruchomą kulką producent umieścił owocowy żel o różnych smakach. Przesuwając kulkę po języku możemy spróbować niewielkiej porcji żelu. 

Spray’e owocowe

Spray owocowy to nowość na rynku słodyczy. Jednak już zdobył popularność wśród najmłodszych. Za pomocą pompki na języku ląduje słodki lub kwaskowy spray o mocno owocowym aromacie. Granaty, zapalniczki, gaśnice, tubki z podświetlającymi je przyciskami. Producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych nietypowych form opakowań. W tą stronę będą z pewnością szły słodycze XXI wieku. 

Słodycze-zabawki

To chyba jeden z najbardziej atrakcyjnych dla dzieci rodzajów słodyczy. Połączenie słodkości z zabawką sprawia, że najmłodsi chętniej wyciągają po nie rączki. Prekursorem tego typu słodyczy są oczywiście słynne jajka z niespodzianką. W sklepi Okuri kupimy jednak nie tylko takie produkty. Do paczki cukierków dołączane są np. świecące okulary fluoroscencyjne, proce, piórniki, teleskopowe długopisy i inne dodatki.

Era pianków i żelek

Pianki i żelki są szczególnie lubiane przez dzieciaki. Potrafią dzisiaj zaskoczyć swoimi kolorami i kształtami. Stworzenia rodem z oceanu, żelkowe hamburgery, żelkowe sadzone jajka, bardzo długie żelkowe kable. Tradycyjne żelkowe misie mają obecnie ogromną konkurencję. Żelki o kształcie gałek ocznych są nieco przerażające, ale nikt nie odmówi im oryginalności. Z kolei żelki szczęki wampira cieszą się ogromną popularnością przed Halloween. 

Wyobraźnia twórców słodyczy zdaje się nie mieć granic. Szczególnie kreatywni pod tym względem są Japończycy, którzy słyną z naprawdę dziwnych i nietypowych słodyczy.