Najnowsze artykuły

Marcepanowe muffiny z żurawiną

Migdałowo- marcepanowe babeczki z kawałkami kwaskowej żurawiny to dobry pomysł jako zamiennik ciasta do kawy. Robi się je łatwo i szybko, nie wymagają...

Czytaj Więcej

Zrób to sam - kinder bueno w 15 minut!

​Lubicie Kinder Bueno? Na pewno lubicie! Jedno opakowanie tych batoników kosztuje blisko trzy złote, co naszym zdaniem jest fortuną, gdybyśmy chcieli się nimi najeść. Choć przygotowanie tego wspaniałego deseru może zająć całkiem sporo czasu - postanowiliśmy Wam pomóc i przedstawić nas przepis!

Przepis na domowe Kinder Bueno

Zaczynamy od podstawy. Jako że najlepszym wyjściem będzie wafelek, dobrze by było kupić zwykłe, orzechowe wafelki. Każdy z Was zapewne zjada je w ten sam sposób, czyli nudząc się, jemy sobie po jednym wafelku i zlizujemy masę orzechową (:)). Wystarczy jeden ruch paznokciem, aby oddzielić wafelek od masy i mieć podstawę do Kinder Bueno.

Potrzebujemy aż 4 wafelków tej samej długości. Jeden będzie podstawą, zaś pozostałe zwilżamy wodą, aby nadać kształt niczym w Kinder Bueno. Choć z pozoru nie wygląda to atrakcyjnie, to po zalaniu czekoladą doznamy nieba w gębie!

Masę orzechową z wafelków nabijamy do woreczka i implementujemy do wafelków. Możemy nawet porobić otwory, aby łatwiej wcisnąć nadzienie. Tak przygotowany wafelek zalewamy rozgrzaną Nutellą i wedle własnego uznania dekorujemy. Świetnie sprawdza się prażony sezam!

Tak przygotowane batoniki wkładamy do lodówki na 30 minut i gotowe! Smacznego!